Na gościnnych występach

Prezentujemy miłych gości. W koleżeńskiej wizycie - dwie aktualnie wydane przez życzliwą konkurencję książki.

A jednak żeglowaliśmy

"Dynamit w tekturowych okładkach", "Książka, która wzburzyła środowisko żeglarskie", "Lista Urbańczyka" (z recenzji prasowych).

A jednak żeglowaliśmy! Encyklopedyczna kronika niemal 50 lat polskich żagli (1945-1989). Światowe dokonania Kazimierza Jaworskiego, Krystyny Chojnowskiej, Krzysztofa Baranowskiego, Henryka Jaskuły i wielu innych.

Rejsy północne i antarktyczne, triumfy olimpijskie, błyskotliwe sukcesy i zmarnowne szanse. Bibliografia dziesiątek wspomnień rejsowych i fachowych podręczników. Krytyka "minionego okresu" i spory o przyszłość polskiego jachtingu.

Archiwa IPN i WOP-u. To o czym nie wiedzieli nawet najlepiej poinformowani - wykazy agentów, struktura nadzoru, donosy, ucieczki, porwania. Pseudonimy, lokale kontaktowe, skrytki, inwigilacje. Ale również niewyjaśnione wydarzenia, zatopione jachty, zawrotne kariery i niszcząca dyskryminacja. Archiwalne fotografie i szkice.

Praca napisana pod naukowym patronatem historyka prof. Andrzeja Paczkowskiego. Niezwykłość wydawnicza...
Samotne rejsy

Trzecie wydanie najgłośniejszej książki Urbańczyka - tłumaczonej w tak niezwykłych krajach jak Japonia i Gruzja, Stany Zjednoczone i Mołdawia.

250 samotnych rejsów i relacje z regat na przestrzeni trzech wieków. Fenomenalne sukcesy i niewyjaśnione zaginięcia. Wytrawni kapitanowie i zupełni nowicjusze, napalone nastolatki i staruszkowie przed ostatnią wachtą. Oceany!

Archiwalne fotografie, mapy, rysunki.

"Dzieło o samotnym jachtingu napisane przez wybitnego żeglarza" (DIE YACHT).

"Ta książka przyniosła autorowi rozgłos, nim jeszcze wsławiły go jego wielkie oceaniczne rejsy". Jerzy Sydow - ŻAGLE.

"Z kilku książek na temat żeglugi solowej, jakie ukazały się w świecie, "Samotne rejsy" są pracą bezkonkurencyjną". Singlehanded Sailoir - USA.

"Ponad sto lat fascynującej historii samotnego jachtingu w jednym tomie. Po prostu autentyczny bestseller!" Sabczota Sakartwielo - GRUZJA.

"Fascynująca książka o samotnych żeglarzach, napisana przez bliskiego nam samotnego żeglarza". Ocean Life - JAPONIA.